MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 16 czerwca

Indonezja Korea Polska prasówka

Dodano 2015-06-16 11:31:56 | Autor: Jacek Gibel

19 ofiar MERS w Korei Południowej. Indonezja znosi wizy dla Polaków. Zaprzysiężenie nowych ministrów.

19 ofiar MERS w Korei Południowej

Do 19 wzrosła w Korei Południowej liczba zgonów spowodowanych wirusowym schorzeniem dróg oddechowych (MERS) - poinformowało koreańskie ministerstwo zdrowia. Liczba zakażonych w kraju wzrosła do 154 - ostatnio poinformowano o kolejnych czterech przypadkach. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, ok. 35 proc. zakażonych wirusem MERS umiera. Obecnie nie istnieje skuteczna szczepionka.

Indonezja znosi wizy dla Polaków

Władze Indonezji zniosły obowiązek wizowy dla Polaków. Jak poinformował ambasador Indonezji w Polsce, ma to zwiększyć napływ turystów z naszego kraju. Polscy turyści mogą przebywać w Indonezji bez wizy maksymalnie przez 30 dni. Muszą jednak przekroczyć granicę w konkretnych punktach kontrolnych. Polska jest jednym z 45 krajów objętych w zeszłym tygodniu rozporządzeniem o zniesieniu wiz.

Zaprzysiężenie nowych ministrów

Prezydent Bronisław Komorowski powołał nowych ministrów zdrowia, sportu oraz skarbu. Na czele resortów staną odpowiednio: profesor Marian Zembala, Adam Korol i Andrzej Czerwiński. Nazwiska ministrów podała wczoraj premier Ewa Kopacz. Wciąż nieznany jest nowy marszałek Sejmu. Następca Radosława Sikorskiego ma zostać wyłoniony w ciągu najbliższych paru dni.