MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 16 grudnia

Pakistan Polska prasówka USA

Dodano 2014-12-16 11:22:55 | Autor: Jacek Gibel

Seria strzelanin w Filadelfii. Atak talibów na szkołę w Pakistanie. Napad na bank w Sosnowcu.

Seria strzelanin w Filadelfii

35-letni mężczyzna zastrzelił w poniedziałek sześć osób na przedmieściach Filadelfii, w stanie Pensylwania - poinformowała lokalna policja. Jedna osoba została również ranna. Ofiar może być jednak znacznie więcej. Funkcjonariusze prowadzą obławę w trzech pobliskich miejsowościach. Prawdopodobną przyczyną ataku były nieporozumienia rodzinne.

Atak talibów na szkołę w Pakistanie

Co najmniej 100 osób zginęło w ataku talibów na szkołę w pakistańskim Peszawarze. W placówce doszło do wymiany ognia między napastnikami a interweniującymi żołnierzami. Wśród ofiar jest ponad 80 dzieci, nauczyciele i strażnicy. W budynku w momencie ataku przebywało ponad 500 osób. Szkołę otoczyły już służby bezpieczeństwa, jednak strzelanina nadal trwa.

Napad na bank w Sosnowcu

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do napadu na bank w Sosnowcu. Atak zakończył się tragicznie dla jednego z napastników, bowiem zauważyli go patrolujący teren policjanci w cywilu. Gdy zobaczyli, że przestępca ma broń, oddali w jego kierunku strzały. Napastnik zmarł po przewiezieniu do szpitala.