MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 16 kwietnia

Meksyk Polska prasówka

Dodano 2015-04-16 11:43:02 | Autor: Jacek Gibel

Alarm w Meksyku. Oficer ABW zatrzymany. Porwana Maja odnaleziona.

Alarm w Meksyku

W pięciu meksykańskich stanach ogłoszono alarm po tym, jak z ciężarówki wykradziono ładunek radioaktywnego izotopu irydu-192. W stan pogotowia postawiono armię, siły marynarki wojennej i policji federalnej. Do kradzieży doszło w Cardenas w stanie Tabasco - donosi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Meksyku.

Oficer ABW zatrzymany

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało oficera Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - informuje TVN24. Nie wiadomo jaką funkcję pełnił zatrzymany oficer oraz czy podejrzenie korupcji ma związek z działalnością Agencji. CBA przeszukało też jedną z siedzib Agencji.

Porwana Maja odnaleziona

W Niemczech odnaleziono 10-​letnią Maję Biryło z Wołczkowa pod Szczecinem, uprowadzoną we wtorek, podczas powrotu do domu ze szkoły. Dziewczynka przebywa obecnie na obserwacji w szczecińskim szpitalu. Sprawa zaginięcia Mai była pierwszą w Polsce, w której uruchomiono system natychmiastowego powiadamiania o zaginięciu dziecka - Child Alert. Porywacz został już ujęty. Wcześniej był notowany i odbywał karę na terenie Wielkiej Brytanii za uprowadzenie 9-letniego dziecka.