MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 16 lutego

Dania Polska prasówka

Dodano 2015-02-16 11:21:09 | Autor: Jacek Gibel

Koniec strajku górników z JSW. Pożar mostu Łazienkowskiego. Zamach w Kopenhadze.

Koniec strajku górników z JSW

Górnicy z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej wrócili po 17 dniach do normalnej pracy. To efekt piątkowego porozumienia zawartego między związkowcami a zarządem. Górnicy wciąż czekają na dymisję prezesa spółki, który zapowiedział już złożenie rezygnacji, jeśli wydobycie zostanie dziś wznowione. Straty powstałe w wyniku protestu mają zostać odrobione przez górników w dni wolne.

Pożar mostu Łazienkowskiego

W sobotę spłonął jeden z warszawskich mostów, most Łazienkowski. Obiekt został wyłączony z użytku na najbliższe dni, co spowoduje poważne utrudnienia w ruchu. Warszawski ZTM opublikował już listę objazdów - większość z nich przebiega przez most Poniatowskiego. Schemat kursowania linii można obejrzeć po kliknięciu w obrazek.

Zamach w Kopenhadze

Duńska policja poinformowała w poniedziałek o zatrzymaniu dwóch mężczyzn podejrzanych o udzielanie pomocy sprawcy sobotnich zamachów w Kopenhadze. 22-letni mężczyzna zaatakował w sobotę kawiarnię w stolicy Danii, gdzie odbywało się spotkanie na temat islamizmu. Brał w nim udział m.in. Lars Vilks, szwedzki satyryk i autor karykatur proroka Mahometa. Do kolejnego ataku doszło w pobliżu jednej z synagog. Dwie osoby zginęły, a pięć zostało rannych.