MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 16 marca

Polska prasówka USA

Dodano 2015-03-16 11:24:37 | Autor: Jacek Gibel

Pożar w Mysłowicach. TVN w amerykańskich rękach. CBŚP rozbiło gang powiązany z nacjonalistami.

Pożar w Mysłowicach

Jedna osoba zginęła w pożarze w budynku przy ulicy Górniczej w Mysłowicach. Siedem osób, w tym dwoje dzieci, ewakuowano. Strażacy otrzymali zgłoszenie o wybuchu ognia około 4 rano. Pożar jest już opanowany, trwa dogaszanie budynku. Na miejscu pracuje 17 zastępów straży pożarnej. Przyczyny wybuchu ognia nie są znane.

TVN w amerykańskich rękach

TVN, jedna z większych polskich telewizji komercyjnych, została przejęta przez amerykański koncern medialny Scripps Network Interactive. Polska spółka potwierdziła sprzedaż 53 procent akcji. Scripps posiada w portfolio m.in. kanały Travel Channel czy Cooking Channel. Przejęcie TVN to kolejny krok w ekspansji koncernu na rynek europejski.

CBŚP rozbiło gang powiązany z nacjonalistami

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło grupę wywodzącą się z organizacji Blood&Honour i jej bojówki Combat 18. Trzynaście zatrzymanych osób odpowie m.in. za podżeganie do niszczenia ośrodków kultu religijnego i propagowanie totalitaryzmu. Blood&Honour to organizacja neonazistowska wywodząca się z Wielkiej Brytanii, funkcjonująca w kilkunastu krajach, w tym w Polsce.