MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 16 stycznia

Belgia Chiny Polska prasówka

Dodano 2015-01-16 11:14:51 | Autor: Jacek Gibel

Zderzenie busa z autobusem w Podkarpackiem. Operacje antyterrorystyczne w Belgii. Katastrofa holownika w Chinach.

Zderzenie busa z autobusem w Podkarpackiem

Dziesięć osób zostało rannych w zderzeniu busa z autobusem PKS w miejscowości Szklary (woj. Podkarpackie). Wśród poszkodowanych są dwaj pasażerowie autobusu oraz wszyscy podróżujący busem, włącznie z kierowcą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było wpadnięcie busa w poślizg i zjechanie na przeciwległy pas, gdzie doszło do zderzenia czołowego.

Operacje antyterrorystyczne w Belgii

Dwóch domniemanych terrorystów zginęło, a jeden został zatrzymany w serii operacji skierowanych przeciwko dżihadystom, do których doszło w czwartek w belgijskim Verviers. Według telewizji publicznej RTBF, akcja ta może być częścią większej operacji prowadzonej w kilku miejscach w Belgii. Belgijska prokuratura federalna poinformowała też, że domniemani terroryści najprawdopodobniej nie są w żaden sposób powiązani z grupą odpowiedzialną za zeszłotygodniowy atak we Francji.

Katastrofa holownika w Chinach

W katastrofie holownika, który przewrócił się w czasie próbnego rejsu na rzece Jangcy w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach, było ośmiu cudzoziemców - informuje agencja Xinhua. Trzy z 25 osób zostały już uratowane. Wśród uwięzionych na pokładzie osób nie ma Polaków. W operacji ratunkowej uczestniczy 27 jednostek.