MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 17 czerwca

Korea prasówka Rosja UE USA

Dodano 2015-06-17 11:36:52 | Autor: Jacek Gibel

Dziś decyzja w sprawie sankcji dla Rosji. Tragiczny wypadek studentów w Kalifornii. Susza w Korei Północnej.

Dziś decyzja w sprawie sankcji dla Rosji

Przedstawiciele krajów członkowskich Unii Europejskiej mają dziś podjąć decyzję w sprawie ewentualnego przedłużenia sankcji gospodarczych wobec Rosji. Dotychczasowe sankcje wygasną w lipcu. Według nieoficjalnych informacji, ich przedłużenie do stycznia 2016 roku jest niemal przesądzone. Oficjalna decyzja zostanie ogłoszona na poniedziałkowym spotkaniu w Luksemburgu.

Tragiczny wypadek studentów w Kalifornii

Do sześciu wzrosła liczba śmiertelnych ofiar wypadku w jednym z budynków w Berkeley w Kalifornii. Podczas przyjęcia urodzinowego od budynku oderwał się balkon z 13 osobami. Wszyscy spadli z wysokości 4 piętra na betonową nawierzchnię dziedzińca. Pozostała siódemka trafiła z ciężkimi obrażeniami do szpitala. Poszkodowani to Irlandczycy, biorący udział w wymianie międzynarodowej. Nie wiadomo dlaczego balkon oderwał się od kondygnacji.

Susza w Korei Północnej

Władze Korei Północnej poinformowały, że kraj zmaga się z największą suszą od stu lat. Ponad jedna trzecia pól uprawnych ryżu jest wyschnięta. W trakcie suszy w latach 90 XX wieku z głodu zginęły setki tysięcy Koreańczyków.