MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 17 lutego

Argentyna Polska prasówka USA Warszawa

Dodano 2015-02-17 11:20:46 | Autor: Jacek Gibel

Ulewne deszcze w Argentynie. Alarmy bombowe w Warszawie. Katastrofa pociągu z ropą w USA.

Ulewne deszcze w Argentynie

Jak informują lokalne władze, co najmniej siedem osób zginęło w rezultacie ulewnych deszczów, które nawiedziły prowincję Cordoba w środkowej Argentynie. Około tysiąca osób musiało zostać ewakuowanych z zagrożonych terenów. W ciągu paru godzin w prowincji spadło 260 mm deszczu - jedna trzecia średnich rocznych opadów.

Alarmy bombowe w Warszawie

11 instytucji publicznych w Warszawie otrzymało dziś rano anonimowe e-maile ostrzegające przed ładunkami wybuchowymi. Instytucje są sprawdzane przez służby pirotechniczne, jednak nie ma potrzeby ewakuacji - zapewnia w rozmowie z portalem WawaLove.pl rzeczniczka Stołecznej Komendy Policji. Alarmy bombowe ogłoszono m.in. w Ministerstwie Gospodarki, Izbie Celnej oraz Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Katastrofa pociągu z ropą w USA

W stanie Wirginia Zachodnia wykoleił się i wybuchł pociąg towarowy z ponad 100 cysternami z ropą. Nikt nie zginął, jednak okoliczne miejscowości ewakuowano. Zniszczonych zostało co najmniej 14 wagonów, jedna z cystern wpadła też do pobliskiej rzeki, gdzie prawdopodobnie doszło do wycieku. Lokalne wodociągi zostały już zamknięte.