MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 18 listopada

prasówka

Dodano 2014-11-18 11:23:05 | Autor: Jacek Gibel

Atak na synagogę w Jerozolimie. Oficjalne wyniki wyborów dziś wieczorem? Japonia zmniejsza skalę polowania na wieloryby.

Atak na synagogę w Jerozolimie

Pięć osób zginęło we wtorek w ataku dwóch uzbrojonych w noże i siekiery mężczyzn na świątynię w Jerozolimie. Jak donoszą lokalne media, napastnicy zostali zastrzeleni przez policję. Dziewięć osób zostało rannych w ataku, w tym pięcioro znajduje się w stanie krytycznym. Napastnicy prawdopodobnie byli Palestyńczykami.

Oficjalne wyniki wyborów dziś wieczorem?

Dziś wieczorem możliwe jest podanie ostatecznych wyników wyborów samorządowych - poinformował sędzia Państwowej Komisji Wyborczej Włodzimierz Ryms. PKW donosi, że zdaniem informatyków system informatyczny działa już prawidłowo, a zdarzające się błędy są jednostkowymi przypadkami.

Japonia zmniejsza skalę polowania na wieloryby

Japonia obniżyła o dwie trzecie planowaną liczbę wielorybów łowionych corocznie na Antarktydzie. Program Japonii po zmianach zakłada teraz najwyżej 333 płetwale karłowate (w porównaniu do 935 przed zmianami) i nie uwzględnia polowania na inne gatunki wielorybów. Przed rokiem Japończycy upolowali 251 osobników.