MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 18 lutego

Haiti Meksyk Polska prasówka

Dodano 2015-02-18 11:22:55 | Autor: Jacek Gibel

Colima znów aktywna. Atak dżihadystów z Państwa Islamskiego. Tragedia podczas karnawału w Haiti.

Colima znów aktywna

Meksykański wulkan Colima znowu przejawia aktywność. Jak donosi krajowy koordynator Obrony Cywilnej, nie ma jednak bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców pobliskich terenów. Wydano natomiast szereg zaleceń w odniesieniu do opadającego na pobliskie miejscowości pyłu wulkanicznego. Wczoraj doszło do pierwszej erupcji wulkanu od końcówki stycznia bieżącego roku.

Atak dżihadystów z Państwa Islamskiego

Bojownicy z Państwa Islamskiego spalili żywcem 45 osób w mieście Al Bagdadi w środkowym Iraku - podaje BBC, powołując się na szefa lokalnej policji. Ofiary prawdopodobnie należały do służb bezpieczeństwa. Niedawno głośno było o filmie IS (Państwa Islamskiego) przedstawiającego egzekucję 50 egipskich chrześcijan, tzw. koptów.

Tragedia podczas karnawału w Haiti

Co najmniej 18 uczestników dorocznej parady karnawałowej zostało śmiertelnie porażonych prądem w stolicy Haiti, Port-au-Prince. Rannych zostało też co najmniej 78 osób. Do tragedii doszło na jednej z platform, na której zgromadzeni byli uczestnicy tradycyjnych zabaw. Ostatni dzień karnawału został odwołany w związku z tragedią. W kraju ogłoszono też trzydniową żałobę narodową.