MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 18 marca

Izrael Niemcy Polska prasówka

Dodano 2015-03-18 11:28:09 | Autor: Jacek Gibel

Starcia z policją we Frankfurcie n. Menem. Netyahu wygrywa wybory. Duży pożar w Poznaniu.

Starcia z policją we Frankfurcie n. Menem

Na kilka godzin przed planowaną ceremonią otwarcia budynku Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem, uczestnicy antykapitalistycznego protestu starli się z policją w pobliżu nowej siedziby. W zamieszkach ranny został co najmniej jeden policjant, spłonęło też siedem radiowozów. Organizatorzy protestu twierdzą, że miał on charakter pokojowy, jednak manifestanci zostali zaatakowani przez funkcjonariuszy.

Netyahu wygrywa wybory

Rządzący obecnie w Izraelu Likud, partia premiera Benjamina Netyahu, zwyciężyła we wczorajszych wyborach parlamentarnych w kraju. Według najnowszych wyników, Likud zdobył 30 miejsc w 120-osobowym parlamencie. Najgroźniejszy rywal rządzącej partii, Unia Syjonistyczna, musi zadowolić się 24 miejscami. Netyahu już zapowiedział utworzenie koalicji z innymi partiami prawicowymi w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni.

Duży pożar w Poznaniu

53 osoby zostały ewakuowane z bloku przy ul. Roboczej w Poznaniu, w którym zapalił się dach. Wciąż trwa dogaszanie ognia. Na miejscu pracuje 20 zastępów straży pożarnej. Informacja o pożarze pojawiła się kilka minut przed godziną 1:00. Według wstępnych informacji, nie ma ofiar śmiertelnych. Powołany zespół zarządzania kryzysowego zajmie się poszukiwaniem tymczasowych mieszkań dla lokatorów spalonego bloku.