MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 19 grudnia

Australia Kambodża Polska prasówka

Dodano 2014-12-19 11:15:13 | Autor: Jacek Gibel

Osiem ciał dzieci w Cairns. Wrocław - samochód wjechał w przystanek autobusowy. Zaraził wirusem HIV ponad 100 osób.

Osiem ciał dzieci w Cairns

Ciała ośmiorga dzieci w wieku od 18 miesięcy do 15 lat znaleziono w domu na przedmieściach australijskiego Cairns - poinformowała lokalna policja. Najprawdopodobniej zostały one zasztyletowane. Ciała znaleziono podczas przeszukania budynku, w którym miała znajdować się ciężko ranna kobieta.

Wrocław - samochód wjechał w przystanek autobusowy

Dwie osoby zostały ranne po tym, jak samochód wjechał w przystanek autobusowy we Wrocławiu. Jedna z nich znajduje się w ciężkim stanie. Do zdarzenia doszło około 7:00 na skrzyżowaniu ulic Grabiszyńskiej i Klecińskiej, na wysokości zakładów Hutmen. Według wstępnych ustaleń, przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę volkswagena jadącego od strony z al. Pracy. W wyniku wymuszenia, kierowca srebrnego peugeota gwałtownie skręcił w lewo i wjechał w pobliski przystanek. Kierowca peugeota prawdopodobnie był trzeźwy. Na miejscu pracują służby policji, pogotowia i straży pożarnej.

Zaraził wirusem HIV ponad 100 osób

Premier Kambodży Hun Sen zażądał wszczęcia dochodzenia w sprawie masowego zarażenia wirusem HIV w jednej z wiosek w północnej części kraju - informuje serwis CNN. W wiosce Rokar ponad 100 osób zaraziło się wirusem poprzez niesterylne strzykawki, którymi wstrzykiwał im leki nielicencjonowany medyk. Ponad 800 osób zgłosiło się dodatkowo na testy na wykrycie wirusa HIV. Lekarz został już zatrzymany przez policję.