MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 19 lutego

Australia Polska prasówka Tajlandia

Dodano 2015-02-19 11:17:48 | Autor: Jacek Gibel

Śmiertelny wypadek w Łódzkiem. Nagła fala przypadków WZW A w Australii. Była premier Tajlandii oskarżona o zaniedbania.

Śmiertelny wypadek w Łódzkiem

Na drodze krajowej nr 74 w pobliżu miejscowości Szczerców (województwo łódzkie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Trzy osoby zostały ranne - jedna z nich zmarła po przewiezieniu do szpitala. Ruch na drodze został już przywrócony. Przyczyny kolizji nie są znane.

Nagła fala przypadków WZW A w Australii

Już do 14 osób w czterech stanach wzrosła w ostatnich dniach ilość zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A w Australii. Wszystkie przypadki spowodowane były prawdopodobnie spożyciem mrożonych owoców. Patties Food, dystrybutor produktu, wycofał już z rynku cztery partie towaru. Owoce sprowadzane były z Chin.

Była premier Tajlandii oskarżona o zaniedbania

Prokuratur generalny oskarżył byłą premier Tajlandii Yingluck Shinawatrę o zaniedbania w sprawie rządowego programu dotacji dla plantatorów ryżu. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. Rządząca krajem junta zastanawia się nad wszczęciem postępowania cywilnego i domaganiem się od byłej premier blisko 18 mld dolarów zadośćuczynienia w związku ze sprawą. Sąd Najwyższy podejmie decyzję o ewentualnym wszczęciu procesu w przyszłym miesiącu.