MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 19 marca

Polska prasówka Szwecja Tunezja

Dodano 2015-03-19 11:35:44 | Autor: Jacek Gibel

Zamach w Tunisie. Wypadek busów w Lubuskiem. Strzelanina w Goeteborgu.

Zamach w Tunisie

21 osób, w tym siedmioro Polaków, zginęło w ataku terrorystów na muzeum w Tunisie. Wśród zabitych są również turyści włoscy, niemieccy i hiszpańscy oraz dwóch mieszkańców Tunezji. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. W tej grupie znajduje się 11 Polaków. Marszałek Sejmu Radosław Sikorski zapowiedział już, że w Polsce prawdopodobnie zostanie ogłoszona żałoba narodowa.

Wypadek busów w Lubuskiem

W miejscowości Ośno Lubuskie zderzyły się dwa busy - informuje stacja TVN24. Rannych zostało 18 osób, 9 z nich trafiło do szpitala. Do zderzenia doszło około godz. 7 na drodze wojewódzkiej nr 137. Trasa między Ośnem Lubuskim a Słubicami jest zablokowana. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania jednego pojazdu przez drugi.

Strzelanina w Goeteborgu

Dwie osoby zginęły, a nawet 15 mogło zostać rannych w strzelaninie, do której doszło w jednej z restauracji w szwedzkim mieście Goeteborg. Zdaniem rzecznika policji, strzelanina mogła być powiązana z walkami gangów. Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 20 i 25 lat. Dwójka napastników zbiegła z miejsca zdarzenia.