MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 1 kwietnia

Austria Japonia Niemcy Polska prasówka Szwajcaria

Dodano 2015-04-01 11:22:59 | Autor: Jacek Gibel

Silne wichury w Europie. Tragiczny wypadek na DK 11. Zmarł najstarszy człowiek świata.

Silne wichury w Europie

Ponad 2400 interwencji straży pożarnej i dwie osoby ranne - to bilans wichur, które od wtorku przechodzą nad zachodnią Polską. Uszkodzonych zostało ponad 400 budynków, zniszczone są linie energetyczne, a wiele dróg zostało zablokowanych. W Niemczech, Szwajcarii i Austrii na skutek huraganu Niklas zginęło pięć osób. Odpowiedzialny za huragan niż przesuwa się w kierunku Polski.

Tragiczny wypadek na DK 11

W wypadku koło miejscowości Manowo na drodze krajowej nr 11 zginęła jedna osoba. Jeden poszkodowany trafił też do szpitala. Droga jest nieprzejezdna. Do wypadku doszło około 9:00. Bus z przyczepą uderzył w stojący przed nim samochód osobowy, wciskając go pod ciężarówkę. Ranny i ofiara śmiertelna wypadku podróżowali samochodem osobowym.

Zmarł najstarszy człowiek świata

Japonka Misao Okawa, będąca od 2013 roku najstarszym żyjącym człowiekiem na świecie, zmarła w domu opieki w Osace. Okawa urodziła się 5 marca 1898 roku, przeżywając m.in. kadencje 20 prezydentów Stanów Zjednoczonych, 6 monarchów brytyjskich i 4 japońskich. Według nieoficjalnych informacji, po śmierci Okawy najstarszym żyjącym człowiekiem została urodzona 4 lipca 1898 roku Amerykanka Gertrude Weaver.