MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 20 maja

Izrael Polska prasówka

Dodano 2015-05-20 11:18:10 | Autor: Jacek Gibel

Wyciek amoniaku w Radomiu. Potężny karambol w Krakowie. Premier Izraela przeciwny segregacji w kraju.

Wyciek amoniaku w Radomiu

12 osób trafiło do szpitala po podtruciu amoniakiem w jednej z radomskich firm, zajmującej się wytwarzaniem linii oraz form do produkcji wyrobów betonowych. Z zakładu ewakuowano ponad 140 osób. Powodem wycieku gazu do pomieszczeń była awaria jednego z urządzeń. Trwa wietrzenie budynków i ustalanie przyczyny awarii.

Potężny karambol w Krakowie

Co najmniej 15 osób zostało rannych w karambolu na skrzyżowaniu ulic Grota-Roweckiego i Kobierzyńskiej w Krakowie. Uszkodzonych zostało co najmniej dziewiętnaście samochodów i ciężarówka. Okoliczności  zdarzenia bada policja. Z relacji wynika, że kierowca tira, odpowiedzialny za spowodowanie karambolu, po zatrzymaniu był trzeźwy.

Premier Izraela przeciwny segregacji w kraju

Premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał zawieszenie wprowadzonej dziś przez ministerstwo obrony segregacji w autobusach na Zachodnim Brzegu. Zgodnie z nią, Palestyńczycy pracujący w Izraelu nie mogliby poruszać się tymi samymi pojazdami co izraelscy osadnicy. W drodze do i z pracy musieliby też przejść przez cztery punkty kontrolne, co znacznie wydłużyłoby ich podróż.