MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 20 marca

Indie prasówka słońce Tunezja

Dodano 2015-03-20 11:40:04 | Autor: Jacek Gibel

Zaćmienie Słońca. Katastrofa pociągu w Indiach. Aresztowania w związku z zamachem w Tunisie.

Zaćmienie Słońca

Na całym świecie można dziś obserwować zaćmienie Słońca. Pas zaćmienia całkowitego przebiega przez północną część Oceanu Atlantyckiego i Morze Arktyczne, zaczynając w okolicach Grenlandii, przechodząc przez Wyspy Owcze, Spitzbergen i docierając do okolic bieguna północnego. W Polsce dojdzie do zaćmienia częściowego, możliwego do zaobserwowania od 9:39 do 12:12.

Katastrofa pociągu w Indiach

Co najmniej 30 osób zginęło w katastrofie pociągu w indyjskim stanie Uttar Pradesh. Pojazd wykoleił się w pobliżu wioski Bachhrawan. Rannych zostało kilkadziesiąt osób. Trwa wyciąganie poszkodowanych, uwięzionych w wagonach. Przyczyny katastrofy nie są znane.

Aresztowania w związku z zamachem w Tunisie

Dziewięć osób zostało aresztowanych w związku ze środowym zamachem w stolicy Tunezji, Tunisie. Jak wynika z informacji krajowego przedstawicielstwa, czworo z aresztowanych powiązanych jest bezpośrednio z atakiem, a reszta - z komórką odpowiedzialną za zamach. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie. W zamachu na muzeum - według ostatnich doniesień - zginęły 23 osoby, w tym 20 turystów. 47 osób wciąż pozostaje w szpitalach.