MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 21 kwietnia

afryka Poznań prasówka Ukraina Włochy

Dodano 2015-04-21 11:39:08 | Autor: Jacek Gibel

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę dotyczącą wojny. Tragedia na Morzu Śródziemnym. Wypadek w centrum Poznania.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę dotyczącą wojny

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę "O odsieczy zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej i pokonaniu jej następstw". Ma ona stać się podstawą do ewentualnego wysunięcia roszczeń prawnych wobec Moskwy. Uchwała jest następstwem przyjętego w styczniu dokumentu, uznającego Rosję za agresora.

Tragedia na Morzu Śródziemnym

Ponad 800 osób zginęło w katastrofie kutra przewożącego nielegalnych imigrantów do Włoch - poinformowały Urząd Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. Do tej pory znaleziono zaledwie 24 ciała, a także uratowano 27 osób. Wśród ocalałych są obywatele Mali, Gambii, Senegalu, Somalii, Erytrei i Bangladeszu.

Wypadek w centrum Poznania

29 osób zostało rannych w wypadku z udziałem trzech tramwajów, do którego doszło w Poznaniu. Policja ustala okoliczności zdarzenia. Według wstępnych ustaleń, tramwaje zderzyły się w następstwie kolizji dwóch samochodów osobowych. Jedno z aut wpadło na torowisko, a w zatrzymujący się przed nim tramwaj wjechały dwa kolejne składy.