MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 21 stycznia

finanse Izrael Polska prasówka

Dodano 2015-01-21 11:44:25 | Autor: Jacek Gibel

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4. Atak nożownika w izraelskim autobusie. Banki ulżą "frankowiczom".

Śmiertelny wypadek na autostradzie A4

W miejscowości Grojec (Małopolskie) na autostradzie A4 zderzyły się dźwig i ciężarówka. W wypadku zginęła jedna osoba. Autostrada w kierunku Krakowa jest zablokowana. Policjanci utworzyli objazdy przez Alwernię i Trzebinię drogą krajową nr 79. Na miejscu wciąż trwają czynności prokuratorskie.

Atak nożownika w izraelskim autobusie

23-letni Palestyńczyk ranił nożem 10 pasażerów jednego z autobusów w Tel Awiwie. Trzy osoby są w ciężkim stanie. Napastnik został postrzelony przez policję podczas próby ucieczki, a następnie aresztowany. Do ataku doszło w godzinach porannego szczytu. Rzecznik policji izraelskiej Micky Rosenfeld oświadczył, że był to "zamach terrorystyczny".

Banki ulżą "frankowiczom"

Dobre wiadomości dla posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich. Minister finansów Mateusz Szczurek zapewnił, że banki przy wyliczaniu rat będą uwzględniać ujemną wartość wskaźnika LIBOR (stopy procentowej kredytów udzielanych na rynku międzynarodowym w Londynie). Pozwoli to obniżyć wysokość zobowiązań kredytowiczów. Do tej pory jedynym bankiem, który uwzględniał ujemny LIBOR, był PKO BP.