MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 22 grudnia

Francja Pakistan pogoda Polska prasówka Tatry

Dodano 2014-12-22 11:12:43 | Autor: Jacek Gibel

15 osób rannych po ataku kierowcy. Tatry zagrożone huraganem. Aresztowania w Pakistanie.

15 osób rannych po ataku kierowcy

W Dijon na wschodzie Francji muzułmański kierowca ranił 15 osób wjeżdżając w grupę przechodniów. Dwóch pieszych jest w ciężkim stanie. Jak donoszą francuskie media, relacjonujące zdarzenie, kierowca krzyczał "Allah jest wielki". Dzień wcześniej francuska policja zastrzeliła mężczyznę, którzy rzucił się na nich z podobnym okrzykiem. Kierowca ma 40 lat i, jak donosi agencja AFP, był wcześniej leczony psychiatrycznie.

Tatry zagrożone huraganem

Wiatr w Tatrach może osiągnąć dziś prędkość nawet 150 kilometrów na godzinę - ostrzegają synoptycy. Ratownicy TOPR apelują, by w takich warunkach nie wybierać się na górskie wycieczki. Wczoraj ogłoszono także drugi stopień zagrożenia lawinowego.

Aresztowania w Pakistanie

Pakistańska policja donosi, że aresztowała kilkanaście osób podejrzanych o przeprowadzenie masakry w jednej ze szkół. W zeszłym tygodniu w ataku na placówkę w Peszawarze zginęło 141 osób, w tym 132 dzieci. W planach był też kolejny zamach. Pakistańscy talibowie tłumaczą, że atak na prowadzoną przez wojsko szkołę był odwetem za ofensywę w pobliżu granicy z Afganistanem.