MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 22 stycznia

Niemcy Polska prasówka Ukraina

Dodano 2015-01-22 11:24:30 | Autor: Jacek Gibel

Eksplozja na przystanku w Doniecku. Dziesiątki rannych po demonstracji w Lipsku. Dwa pożary w Warszawie.

Eksplozja na przystanku w Doniecku

13 osób zginęło po tym, jak w przystanek trolejbusowy w Doniecku trafił pocisk. Kilkanaście osób odniosło też rany. Pocisk eksplodował podczas porannego szczytu komunikacyjnego w dzielnicy Leninskaja. Nie wiadomo jeszcze czy ostrzał - według jednej z agencji wykonany za pomocą moździerza - był wynikiem działań ukraińskiego wojska czy prorosyjskich separatystów.

Dziesiątki rannych po demonstracji w Lipsku

Kilkudziesięciu policjantów zostało rannych po demonstracji antyislamskiego ruchu Legida zorganizowanej w Lipsku. Protest zgromadził blisko 15 tysięcy osób, jednocześnie odbywała się jeszcze liczniejsza kontrdemonstracja. Obie grupy starły się w pobliżu dworca głównego. Do ataku na policjantów doszło, gdy służby porządkowe postanowiły rozdzielić walczących. Legida to lokalne odgałęzienie ruchu Pegida (Patriotyczni Europejczycy Przeciwko Islamizacji Zachodu).

Dwa pożary w Warszawie

Trzy osoby, prawdopodobnie bezdomni, zginęły w dwóch pożarach, do których doszło minionej nocy w Warszawie. Ciała były zwęglone do tego stopnia, że uniemożliwiło to ustalenie tożsamości ofiar. Trwa ustalanie przyczyn tragicznych pożarów. Według wstępnych ustaleń, w obydwu przypadkach doszło prawdopodobnie do zaprószenia ognia.