MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 23 czerwca

Armenia Polska prasówka

Dodano 2015-06-23 11:33:45 | Autor: Jacek Gibel

Karambol w Opolskiem. Rezygnacja Sikorskiego. Antyrządowe protesty w Armenii.

Karambol w Opolskiem

Dwie osoby zginęły w karambolu na autostradzie A4 w pobliżu węzła Brzeg w woj. opolskim. Na drodze zderzyło się dziewięć pojazdów, w tym Polski Bus i ciężarówka. Cztery z nich stanęły w ogniu. W szczytowym czasie po wypadkach zator od strony Katowic miał 13 km długości. Obie nitki autostrady zostały już odblokowane.

Rezygnacja Sikorskiego

Radosław Sikorski złożył dziś rano rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Na 15:15 zwołany został Konwent Seniorów - niewykluczone, że już wtedy ogłoszony zostanie nowy marszałek. Decyzja Radosława Sikorskiego o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu ma związek z ujawnieniem akt śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej.

Antyrządowe protesty w Armenii

Ponad 200 osób zostało zatrzymanych po antyrządowych protestach w stolicy Armenii, Erywaniu. Demonstranci protestowali przeciwko podwyżkom cen za energię. W starciu z funkcjonariuszami rannych zostało co najmniej 20 osób. Zdaniem policji, protest był nielegalny, a próby pokojowego rozpędzenia manifestacji nie przyniosły skutku. Do starć doszło również w innych armeńskich miastach.