MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 23 marca

Chile Peru prasówka Singapur Wenezuela

Dodano 2015-03-23 11:26:10 | Autor: Jacek Gibel

Trzęsienie ziemi w Ameryce Południowej. Katastrofa autobusu w Wenezueli. Żałoba narodowa w Singapurze.

Trzęsienie ziemi w Ameryce Południowej

Trzęsienie ziemi o sile 6,1 stopnia w skali Richtera nawiedziło w weekend południową część Peru i północne Chile poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Na razie nie ma informacji o ofiarach, ani o zniszczeniach materialnych. Epicentrum wstrząsów znajdowało się na głębokości 198 km, 117 km na wschód od peruwiańskiego miasta Tacna.

Katastrofa autobusu w Wenezueli

Co najmniej 11 osób zginęło w katastrofie autobusu w środkowej części Wenezueli. Do wypadku doszło w stanie Aragua, około godziny od stolicy kraju, Caracas. Pojazd wpadł do wąwozu w pobliżu jeziora Zuata. 36 innych osób zostało rannych. Prawdopodobną przyczyną katastrofy była utrata kontroli nad busem przez kierowcę.

Żałoba narodowa w Singapurze

Singapur ogłosił rozpoczynającą się dziś siedmiodniową żałobę narodową po śmierci Lee Kuan Yew, ojca założyciela kraju. Lee Kuan Yew był pierwszym premierem kraju, piastując tę funkcję przez 31 lat, od 1959 do 1990 roku. Za jego sprawą Singapur przekształcił się z małego miasta portowego w jedno z najbogatszych krajów świata. Żałoba zakończy się w dniu pogrzebu, w nadchodzącą niedzielę. Lee Kuan Yew miał 91 lat.