MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 23 stycznia

ArabiaSaudyjska Chiny Korea Polska prasówka

Dodano 2015-01-23 11:40:44 | Autor: Jacek Gibel

Nie żyje król Arabii Saudyjskiej. Kolizja dwóch jednostek morskich w pobliżu Korei. Dwie ofiary pożaru na Podkarpaciu.

Nie żyje król Arabii Saudyjskiej

Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud zmarł w czwartek wieczorem. Nowym monarchą został jego brat Salman Ben Abd al-Aziz - podała minionej nocy telewizja państwowa. Abd Allah miał 90 lub 91 lat (dokładna data urodzin nie jest znana). Jego następca jest młodszy o 12 lat. Arabia Saudyjska to jeden z największych producentów ropy naftowej na świecie.

Kolizja dwóch jednostek morskich w pobliżu Korei

10 członków załogi chińskiego kutra zostało uznanych za zaginionych po zderzeniu jednostki ze statkiem handlowym w pobliżu Korei Południowej. Trzy osoby udało się uratować. Brak jest informacji o losach załogi statku handlowego. Do kolizji, według agencji Xinhua, doszło minionej nocy na wysokości wyspy Jeju.

Dwie ofiary pożaru na Podkarpaciu

Minionej nocy w miejscowości Nakło koło Przemyśla spłonął drewniany dom. Strażakom nie udało się uratować mieszkańców. Po ugaszeniu pożaru, wewnątrz budynku znaleziono dwa ciała. Policja i straż pożarna ustalają, co było przyczyną pożaru. Jednocześnie przypominają o regularnym sprawdzaniu stanu technicznego urządzeń dogrzewających. Zimą notuje się wiele przypadków zaprószenia ognia przez wadliwą instalację oraz zatruć tlenkiem węgla.