MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 24 grudnia

Polska prasówka USA

Dodano 2014-12-24 11:20:56 | Autor: Jacek Gibel

Atak nożownika pod Warszawą. Cztery ofiary tornada. Tragiczny wypadek koło Puław.

Atak nożownika pod Warszawą

Uciekinier z zakładu psychiatrycznego zabarykadował się w jednym ze sklepów w podwarszawskich Markach i groził znajdującym się w nim osobom nożem. 40-letni mężczyzna został ujęty, jednak zdołał ranić jednego z policjantów. Zarówno on, jak i obezwładniony paralizatorem napastnik zostali przewiezieni do szpitala.

Cztery ofiary tornada

Cztery osoby zginęły, a wiele zostało rannych po przejściu gigantycznego tornada przez amerykański stan Missisipi. Największe straty odnotowano w hrabstwach Marion i Jones. Potężny wiatr pozrywał tam dachy, wiele osób uwięzionych jest w domach, a na drogach zalegają powywracane samochody. W obu hrabstwach został także wprowadzony stan wyjątkowy. Bez prądu może być nawet siedem tysięcy osób.

Tragiczny wypadek koło Puław

W Parchatce na drodze wojewódzkiej numer 824 trzy osoby zginęły w czołowym zderzeniu busa z samochodem osobowym. Cztery osoby trafiły do szpitala. Do zdarzenia doszło we wtorek w okolicach godziny 20:00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi zjechał podczas wymijania na przeciwległy pas, gdzie zderzył się z busem.