MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 24 listopada

Izrael Nepal Niemcy prasówka

Dodano 2014-11-24 11:06:18 | Autor: Jacek Gibel

Izrael przyjął ustawę o "państwie żydowskim". Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. 47 ofiar wypadku w Nepalu.

Izrael przyjął ustawę o "państwie żydowskim"

Izraelska Rada Ministrów pod przewodnictwem Benjamina Netanjahu przyjęła kontrowersyjny projekt ustawy, która po raz pierwszy określa Izrael jako "państwo żydowskie". Nowa ustawa głosi, że w Izraelu istnieje indywidualna równość dla wszystkich obywateli, ale prawo narodowe jest zarezerwowane tylko dla ludu żydowskiego. Zdaniem przeciwników ustawy, może to doprowadzić do traktowania nie-żydów jako obywateli drugiej kategorii.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

Osiem osób zostało rannych w wypadku polskiego autokaru w okolicach Niederlehme w Brandenburgii. Pojazd, jadący w kierunku Polski, wypadł z trasy i spadł ze skarpy. Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 5 rano. W autokarze znajdowało się 66 osób.

47 ofiar wypadku w Nepalu

47 osób zginęło w dystrykcie Jajarkot w zachodniej części Nepalu po tym, jak autokar spadł ze skarpy do rwącej rzeki. Dziesięć osób, które przeżyły katastrofę, zostało zabranych do szpitala. To już kolejny tego typu wypadek w kraju. W październiku w podobnych wypadkach zginęło 14 osób, w listopadzie liczba ofiar wzrosła już do 57.