MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 24 lutego

Francja Polska prasówka Syria

Dodano 2015-02-24 11:43:45 | Autor: Jacek Gibel

Alarm w Paryżu - drony nad miastem. ISIS porywa kolejnych chrześcijan. Zderzenie autobusu z ciężarówką koło Bełchatowa.

Alarm w Paryżu - drony nad miastem

Francuska policja wszczęła śledztwo po nocnym nielegalnym przelocie co najmniej pięciu niezidentyfikowanych dronów m.in. nad ambasadą USA w Paryżu i wieżą Eiffla. Niewykluczone jest, że za przelot jednostek odpowiedzialni są terroryści, planujący atak w stolicy Francji. W ostatnich miesiącach drony pojawiły się także m.in. nad francuskimi elektrowniami atomowymi i bazami okrętów wojskowych.

ISIS porywa kolejnych chrześcijan

Państwo Islamskie porwało ponad 90 chrześcijan z okolic syryjskiego miasta Tal Tamr. O zdarzeniu poinformowała grupa Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. ISIS dokonało serii porannych ataków na miasto znajdujące się niedaleko kontrolowanej przez Kurdów miejscowości Hassakeh. W poniedziałek zginęło co najmniej 12 napastników.

Zderzenie autobusu z ciężarówką koło Bełchatowa

Jak podaje RMF24, w miejscowości Dobrzelów niedaleko Bełchatowa (woj. łódzkie) autobus zderzył się z ciężarówką. 16 osób trafiło do szpitala. Do wypadku doszło w poniedziałek przed północą. Według wstępnych ustaleń, samochód ciężarówy wjechał w tył autobusu, którym podróżowali górnicy. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na badania. Kilkoro z nich ma urazy kręgosłupa i kończyn.