MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 24 marca

Afganistan Australia Polska prasówka

Dodano 2015-03-24 11:47:23 | Autor: Jacek Gibel

13 ofiar ataku w Afganistanie. Odkryto gigantyczne kratery w Australii. Robotnicy ranni w wypadku w Krakowie.

13 ofiar ataku w Afganistanie

Co najmniej 13 osób zginęło w ataku uzbrojonych napastników na autostradzie między Kabulem a Kandaharem we wschodniej części Afganistanu. Napastnicy zaatakowali trzy pojazdy, w tym autobus, po czym wyciągnęli pasażerów i zaczęli do nich strzelać. Poza ofiarami śmiertelnymi, dwie osoby zostały ciężko ranne. Za atak odpowiedzialni mogą być bojownicy Państwa Islamskiego.

Odkryto gigantyczne kratery w Australii

W kotlinie Warburton w stanie Południowa Australia odkryto największy znany ślad uderzenia asteroidy w Ziemię. Na szerokości 400 km znaleziono dwa kratery, mogące pochodzić nawet sprzed 300 milionów lat. Kraterów nie widać już na powierzchni ziemi, ale na ich obecność wskazują dane zebrane podczas wierceń geotermalnych. Odkrycia dokonał zespół badawczy z Australian National University.

Robotnicy ranni w wypadku w Krakowie

Trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło dziś rano na ulicy Powstańców Śląskich w Krakowie. Kierujący samochodem wpadł w poślizg i wjechał w grupę robotników pracujących na drodze. Na miejscu pracuje policja, która bada przyczyny wypadku.