MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 25 listopada

Czechy GUS Polska prasówka USA

Dodano 2014-11-25 11:34:45 | Autor: Jacek Gibel

Ministrowie dostają koperty z trucizną. Najnowsze dane GUS. Dymisja ministra obrony USA.

Ministrowie dostają koperty z trucizną

Czeski wicepremier i minister finansów Andrej Babisz otrzymał list ze "śmiercionośną ilością niebezpiecznej trucizny" - poinformował rzecznik Narodowego Instytutu Ochrony Nuklearnej, Chemicznej i Biologicznej, Radek Pokornik. To już drugi taki przypadek w kraju na przestrzeni ostatnich dni. We wtorek podobną kopertę z toksycznymi substancjami otrzymał minister spraw wewnętrznych, Milan Chovanec.

Najnowsze dane GUS

Sprzedaż detaliczna rośnie, a bezrobocie spada - tak wynika z danych GUS za październik. Wzrost sprzedaży detalicznej przyspieszył w ubiegłym miesiącu i wyniósł 2,3% r/r (wcześniej 1,6% r/r). Bezrobocie spadło do 11,3% z poziomu 11,5 proc. we wrześniu. W projekcie przyszłorocznego budżetu rząd założył, że stopa bezrobocia rejestrowanego wyniesie 12,5% w grudniu 2014 r. i 11,8% w grudniu 2015 r.

Dymisja ministra obrony USA

Amerykański minister obrony Chuck Hagel podał się do dymisji. Jak donosi gazeta New York Times, Hagel "nie nadawał się do prowadzenia wojny z ISIS (Państwem Islamskim)". Dymisję przyjął już prezydent Barack Obama. Hagel pozostanie na stanowisku do czasu wyboru jego następcy.