MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 25 lutego

Czechy Polska prasówka UE

Dodano 2015-02-25 11:28:14 | Autor: Jacek Gibel

Masowe zatrucie czadem w Łódzkiem. Strzelanina w czeskiej restauracji. Polska przegrała w sprawie emerytur rolniczych.

Masowe zatrucie czadem w Łódzkiem

Dziesięć osób, w tym pięcioro dzieci w wieku od 4 do 12 lat, trafiło do szpitala z objawami zatrucia czadem. Dwie kolejne osoby odmówiły hospitalizacji. Do zdarzenia doszło w Stobiecku Szlacheckim k. Radomska (Łódzkie). Prawdopodobnie przyczyną zatrucia były nieszczelne przewody kominowe. Budynek, w którym zamieszkują trzy rodziny, jest obecnie wietrzony i przygotowywany do powrotu mieszkańców.

Strzelanina w czeskiej restauracji

62-letni mężczyzna zastrzelił osiem osób i ciężko ranił jedną, a następnie popełnił samobójstwo. Do zdarzenia doszło w restauracji w miejscowości Uhersky Brod na południowym wschodzie Czech. Funkcjonariusze wykluczyli podłoże terrorystyczne ataku. Mężczyzna nie leczył się psychiatrycznie, miał też pozwolenie na broń.

Polska przegrała w sprawie emerytur rolniczych

Sąd Unii Europejskiej w Luksemburgu oddalił w środę skargę Polski przeciwko Komisji Europejskiej w sprawie dotyczącej kary dla naszego kraju za uchybienia w systemie kontroli emerytur dla rolników. Jak informuje instytucja, uchybienia te mogą narażać na straty budżet UE. Oznacza to, że Polska nie otrzyma refundacji z funduszy unijnych w wysokości blisko 35 mln euro.