MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 26 stycznia

Egipt Polska prasówka

Dodano 2015-01-26 11:38:37 | Autor: Jacek Gibel

Wypadek busa na autostradzie A4. Protesty w Egipcie. GIF wstrzymuje obrót leku na chorobę refluksową żołądka.

Wypadek busa na autostradzie A4

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Przylesie. Do wypadku doszło przed godziną 6.00 rano. 31-letni kierowca opla vivaro wpadł w poślizg, zjechał na poborze i dachował. Pojazdem jechało czterech pasażerów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca był trzeźwy. Ruch na drodze został już przywrócony.

Protesty w Egipcie

Co najmniej 18 osób, w tym troje policjantów zginęło w zamieszkach w Egipcie. Protesty upamiętniały czwartą rocznicę wydarzeń z 2011 roku, skutkujących obaleniem ówczesnego przywódcy kraju, Hosniego Mubaraka. Aresztowano ponad 400 osób, ponad 80 zostało rannych. Do śmiertelnych wypadków dochodziło również w poprzednie rocznice.

GIF wstrzymuje obrót leku na chorobę refluksową żołądka

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wstrzymaniu sprzedaży serii leku: Pantoprazole REIG JOFRE, podmiot odpowiedzialny Laboratorio Reig Jofré S.A. Wstrzymano produkt o numerze serii I118 i dacie ważności: 10.2016 r. Powodem było stwierdzenie obecności ciała obcego w fiolce podanego produktu leczniczego, a w związku z tym brak spełnienia wymagań jakościowych podanej serii leku.