MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 27 lutego

Polska prasówka sport Ukraina USA

Dodano 2015-02-27 11:22:03 | Autor: Jacek Gibel

Zmarł Bohdan Tomaszewski. Konsultacje USA i Europy w sprawie Ukrainy. Pociąg staranował ciężarówkę w Zachodniopomorskiem.

Zmarł Bohdan Tomaszewski

W piątek zmarł Bohdan Tomaszewski, jeden z najwybitniejszych dziennikarzy i komentatorów sportowych. W latach 1956-1980 relacjonował m. in. przebieg 12 letnich i zimowych igrzysk. Związany był przede wszystkim z tenisem. Tomaszewski zmarł w Warszawie w wieku 93 lat.

Konsultacje USA i Europy w sprawie Ukrainy

Biały Dom poinformował o spotkaniu Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii w sprawie sytuacji na Ukrainie. Rozmawiano o możliwych kolejnych krokach mających poprzeć władze tego kraju. USA wciąż rozważa dostarczenie Ukrainie broni defensywnej.

Pociąg staranował ciężarówkę w Zachodniopomorskiem

Cztery osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło dziś pod Szczecinem. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Warzymicach pociąg zderzył się z samochodem ciężarowym. Prawdopodobnie kierowca ciężarówki zignorował sygnalizację świetlną i wjechał na tory. Ciężarówka uderzyła następnie w stojący obok przejazdu samochód osobowy. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.