MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 27 stycznia

Irak Polska prasówka USA

Dodano 2015-01-27 11:21:18 | Autor: Jacek Gibel

Potężna śnieżyca nad Nowym Jorkiem. Samolot tanich linii lotniczych ostrzelany w Iraku. Wybuch w kamienicy w Warszawie.

Potężna śnieżyca nad Nowym Jorkiem

Nad Wschodnie Wybrzeże Stanów Zjednoczonych nadciąga potężna śnieżyca. W Nowym Jorku wprowadzono już zakaz ruchu samochodów. Będzie to prawdopodobnie największa burza śnieżna w historii miasta. Opady mogą osiągnąć nawet 90 cm. Z ruchu wyłączona jest między innymi komunikacja autobusowa i metro, odwołano też większość lotów krajowych i zagranicznych.

Samolot tanich linii lotniczych ostrzelany w Iraku

Samolot tanich linii lotniczych FlyDubai został trafiony podczas strzelaniny tuż przed lądowaniem w Bagdadzie. Jednostka ma uszkodzony kadłub. Dwóch pasażerów zostało lekko rannych, jednak jak informuje rzecznik linii, nikt nie wymagał pomocy medycznej. Incydent spowodował zawieszenie lotów czterech linii - w tym również FlyDubai - do Bagdadu przez urząd lotnictwa cywilnego Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wybuch w kamienicy w Warszawie

W poniedziałek na rogu ulic Noakowskiego i Koszykowej doszło potężnej eksplozji w jednej z warszawskich kamienic. Poza poważnymi zniszczeniami budynku, wybuch uszkodził również przejeżdżający w pobliżu autobus. Rannych jest pięć osób, w tym pasażer autobusu. Kolejne pięć osób - głównie osoby starsze, znajdujące się w kamienicy w momencie eksplozji - zostało przewiezionych do szpitala ze złym samopoczuciem. Przyczyny wybuchu nie są jeszcze znane.