MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 28 kwietnia

Polska prasówka Rosja Ukraina USA

Dodano 2015-04-28 11:27:46 | Autor: Jacek Gibel

Ewakuacja hali w Warszawie. Stan wyjątkowy w Maryland. Rosja żąda zawieszenia umowy między Ukrainą i Unią.

Ewakuacja hali w Warszawie

Około 100 pracowników ewakuowano z hali i biurowca przy al. Krakowskiej w Warszawie. Jak informuje TVN Warszawa, powodem ewakuacji był dziwny zapach unoszący się w powietrzu. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej, w tym grupa chemiczna. Nie wykryto śladów trujących substancji.

Stan wyjątkowy w Maryland

W amerykańskim Maryland ogłoszono stan wyjątkowy, a w największym mieście stanu - Baltimore - godzinę policyjną. To efekt zamieszek  po pogrzebie czarnoskórego mężczyzny, który zginął w trakcie aresztowania. Protestujący zaatakowali funkcjonariuszy policji, a następnie zaczęli niszczyć budynki w całym mieście. Rannych zostało co najmniej 15 policjantów. Godzina policyjna będzie obowiązywać przez cały tydzień od 22:00 do 5:00.

Rosja żąda zawieszenia umowy między Ukrainą i Unią

Rosja chce, by wdrażanie części handlowej umowy stowarzyszeniowej między UE a Ukrainą było zawieszone przynajmniej do końca 2016 roku - informują unijne źródła. Postulat zgłoszono pod koniec trwania zeszłotygodniowej komisji trójstronnej. Zarówno Ukraina, jak i Unia odrzuciły żądanie Rosji.