MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 28 maja

Polska prasówka sport USA

Dodano 2015-05-28 11:43:23 | Autor: Jacek Gibel

Awaria na Trasie Łazienkowskiej. Nebraska znosi karę śmierci. Polak zwycięzcą Ligi Europy.

Awaria na Trasie Łazienkowskiej

Trasa Łazienkowska jest zamknięta na odcinku od Wisłostrady do ronda Jazdy Polskiej. Doszło do awarii wodociągowej. Woda wylewała się na jezdnię na wysokości placu Na Rozdrożu. Jak informuje dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, wkrótce udostępnione kierowcom zostaną po dwa pasy w obu kierunkach. Wykopy i utrudnienia na drodze mogą potrwać nawet kilka dni.

Polak zwycięzcą Ligi Europy

Hiszpańska Sevilla FC, w której barwach gra Grzegorz Krychowiak, zdobyła wczoraj puchar piłkarskiej Ligi Europy. Mecz finałowy odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, a Krychowiak zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Sevilla wygrała 3:2.

Nebraska znosi karę śmierci

Amerykański stan Nebraska zniósł karę śmierci po oddaleniu weta gubernatora Pete'a Rickettsa. Tym samym dołączył do 18 innych stanów i Dystryktu Kolumbii, w których wykonywanie kary śmierci jest już zakazane. Ostatni przypadek wykonania wyroku w Nebrasce miał miejsce w 1997 roku.