MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 28 stycznia

Meksyk Polska prasówka

Dodano 2015-01-28 11:33:00 | Autor: Jacek Gibel

Strajk górników z JSW. Dramat w Meksyku - porwani studenci prawdopodobnie spaleni. Silny wstrząs w Lubinie.

Strajk górników z JSW

Górnicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczęli dziś strajk. W środę akcja będzie miała charakter rotacyjny - załogi mają przychodzić do kopalni i nie podejmować pracy. W czwartek górnicy poinformują, jak będzie wyglądał dalszy przebieg protestu. Wiceprzewodniczący Solidarności w JSW poinformował, że strajk spowodowany jest "karygodnymi działaniami zarządu, a zwłaszcza prezesa Jarosława Zagórowskiego".

Dramat w Meksyku - porwani studenci prawdopodobnie spaleni

Meksykańska prokuratura uznała, że grupa 43 studentów porwanych przed czterema miesiącami prawdopodobnie została zamordowana i spalona. Do tej pory udało się zidentyfikować szczątki zaledwie jednego z porwanych. Według władz większość ciał została spalona do tego stopnia, że niemożliwe jest pobranie materiału genetycznego. Za porwanie studentów odpowiedzialna jest meksykańska policja.

Silny wstrząs w Lubinie

Wstrząs o sile 4,3 w skali Richtera wystąpił około godz. 2 w nocy w zakładach górniczych Lubin-Zachód. Nie spowodował on jednak zniszczeń na powierzchni. Nikt nie został też ranny. "Do tak silnych wstrząsów dochodzi kilka, kilkanaście razy w roku. Słabszych, właściwie nieodczuwalnych na powierzchni jest kilkaset w skali roku. Nie ma tygodnia bez słabego wstrząsu w KGHM" - wyjaśnił rzecznik spółki.