MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 29 grudnia

Indonezja Polska prasówka święta USA

Dodano 2014-12-29 11:32:51 | Autor: Jacek Gibel

Kolejny zaginiony samolot. Śnieżyce paraliżują Stany Zjednoczone. Tragiczny bilans świąt na drogach.

Kolejny zaginiony samolot

Władze indonezyjskie wznowiły dziś rano poszukiwania malezyjskiego samolotu linii AirAsia, który zaginął ponad 24 godziny temu nad Morzem Jawajskim ze 162 osobami na pokładzie. W poszukiwaniach samolotu uczestniczy 12 jednostek indonezyjskiej marynarki wojennej, 5 samolotów i 3 śmigłowce. To kolejny zaginiony samolot w tym roku. W marcu z radarów zniknął obiekt Malaysia Airlines, którego do tej pory nie odnaleziono.

Śnieżyce paraliżują Stany Zjednoczone

Śnieżyce paraliżują niektóre rejony Stanów Zjednoczonych - informują państwowe służby meteorologiczne. Burze śnieżne przesuwają się na wschód kraju. Problemy z powrotem do domu po świętach może mieć nawet 100 milionów Amerykanów. W niektórych miejscach śnieg sięga nawet 30 centymetrów.

Tragiczny bilans świąt na drogach

Jak podała policja, w ciągu o ostatnich pięciu dni na drogach zginęło 35 osób. Zatrzymano też 933 nietrzeźwych kierowców. W 303 wypadkach zostało rannych ponad 400 osób. Aż 229 wypadków z 30 ofiarami śmiertelnymi to bilans trzech świątecznych dni. Przed rokiem w ciągu świątecznego weekendu ta liczba była dwukrotnie mniejsza.