MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 29 stycznia

Polska prasówka Rosja USA

Dodano 2015-01-29 11:41:10 | Autor: Jacek Gibel

Rosja zrywa kontakty z Europą. PKP planuje protest. Trzęsienie ziemi w Kalifornii.

Rosja zrywa kontakty z Europą

Rosyjska delegacja do końca roku opuszcza Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy i wstrzymuje wszelkie z nim kontakty - oświadczył szef delegacji Aleksiej Puszkow. ZPRE przyjęło wcześniej rezolucję utrzymującą pozbawienie Rosji prawa głosu do kwietnia. Na jednym z najbliższych posiedzeń Dumy Państwowej ma zostać postawiony wniosek o całkowite zerwanie współpracy z Radą Europy.

PKP planuje protest

Kolejarze PKP zorganizowali referendum w sprawie protestu przeciwko likwidacji oddziału firmy w Krakowie. Spółka PKP Cargo planuje też ograniczenie zatrudnienia w Nowym Sączu, Tarnowie i Stróżach. Protest może rozpocząć się już w lutym. Przedstawiciele spółki dementują pogłoski o grupowych zwolnieniach. Oficjalnie pracownikom oferowane są wysokie odprawy za dobrowolną rezygnację z posady. Utratą pracy w PKP zagrożone jest nawet do 800 osób.

Trzęsienie ziemi w Kalifornii

Trzęsienie ziemi o sile 5,7 st. nawiedziło wybrzeża północnej Kalifornii, poniżej granicy z Oregonem - poinformowała federalna Służba Geologiczna. Epicentrum wstrząsów znajdowało się pod dnem morskim na głębokości 17,2 km. Nie odnotowano wielkich szkód ani fal tsunami, nie ma też informacji o ofiarach.