MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 2 marca

Estonia Polska prasówka

Dodano 2015-03-02 11:12:28 | Autor: Jacek Gibel

Groźny wypadek w Gdyni. Pożar w Sosnowcu. Wybory parlamentarne w Estonii.

Groźny wypadek w Gdyni

Dziewięć osób, w tym ośmiu pasażerów autobusu zostało rannych w wypadku, do którego doszło dziś rano w Gdyni. W tył stojącego na przystanku autobusu uderzył samochód dostawczy. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nieuwaga kierowcy samochodu. Wypadek spowodował spore utrudnienia komunikacyjne. Przejazd ul. Hutniczą z Gdyni do Rumi, jest niemożliwy - kierowcy są zawracani i muszą jechać ulicą Morską.

Pożar w Sosnowcu

Trzy osoby zginęły w wyniku pożaru domu w Sosnowcu. Około północy ogień w oknach jednorodzinnego budynku przy ul. Struga zauważyli sąsiedzi. Ofiary - 50-letnia kobieta oraz dwaj mężczyźni w wieku 45 i 57 lat - zmarli najprawdopodobniej na skutek zaczadzenia. Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Wybory parlamentarne w Estonii

Jak informuje agencja BNS, według wstępnych wyników niedzielne wybory parlamentarne w Estonii wygrała centroprawicowa Estońska Partia Reform (ER) premiera Taavi Roivasa, zdobywając 27,7 proc. głosów. Da jej to ok. 30 miejsc w 101-osobowym parlamencie. Drugie miejsce zajęła Estońska Partia Centrum (EKK) z 24,8 proc. głosów, a trzecie - Partia Socjaldemokratyczna (SDE) (15,2 proc.). Frekwencja wyborcza wyniosła 63,7 proc.