MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 30 grudnia

Indonezja Malezja Pakistan prasówka Włochy

Dodano 2014-12-30 11:41:15 | Autor: Jacek Gibel

Odnaleziono szczątki malezyjskiego samolotu. Kolejne ofiary katastrofy promu. 13 ofiar śmiertelnych pożaru w centrum handlowym.

Odnaleziono szczątki malezyjskiego samolotu

Z Morza Jawajskiego wyłowiono ponad 40 ciał ofiar katastrofy samolotu malezyjskich linii AirAsia - poinformowała rzeczniczka indonezyjskiej marynarki wojennej. Wciąż trwają poszukiwania kolejnych ciał. Samolot zniknął z radarów w niedzielę. Wciąż nie zlokalizowano kadłuba - może okazać się nim ciemna plama na płytkich wodach Morza Jawajskiego.

Kolejne ofiary katastrofy promu

10 ofiar śmiertelnych, blisko 500 osób ewakuowanych - taki jest najnowszy bilans pożaru na promie "Norman Atlantic". Z jednostki zeszli już ostatni pasażerowie i załoga. Prom "Norman Atlantic" płynął z greckiego portu Patras do włoskiej Ankony. Pożar wybuchł w niedzielę nad ranem na pokładzie samochodowym, gdzie znajdowało się między innymi 128 ciężarówek. Niektóre z nich przewoziły olej. Prokuratura wszczęła dochodzenie, które dotyczy nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy morskiej z powodu pożaru. Nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów.

13 ofiar śmiertelnych pożaru w centrum handlowym

Co najmniej 13 osób zginęło, a 2 zostały ranne w pożarze, do którego doszło w centrum handlowym w pakistańskim mieście Lahaur. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie. Jak poinformowały lokalne władze, wśród ofiar jest kobieta i nastolatek.