MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 30 października

Indie Polska prasówka

Dodano 2014-10-30 11:16:44 | Autor: Jacek Gibel

18-letnia Polka zmarła na Malcie - powodem sepsa. Kolejny napad na kantor w Małopolskiem. Indie przygotowują się na kolejny cyklon.

18-letnia Polka zmarła na Malcie - powodem sepsa

Sekcja zwłok 18-letniej Polki, odnalezionej we wtorek w pokoju hotelowym, wykazała, że przyczyną śmierci dziewczyny była sepsa, wywołana nieleczonym zakażeniem jelit. Polka była uczennicą Technikum Ekonomiczno-Hotelarskiego w Krakowie. Na Malcie wraz z innymi rówieśnikami odbywała praktyki. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa.

Kolejny napad na kantor w Małopolskiem

Dziś rano w miejscowości Jabłonka (pow. nowotarski) doszło do napadu na kantor. Sprawcy odjechali z miejsca rabunku samochodem w kierunku Nowego Targu. Na napastników trwa obława, a na drogach w województwie wprowadzono blokady. Według nieoficjalnych źródeł, bandyci zrabowali równowartość ok. 200 tys. zł. W napadzie nikt nie ucierpiał.

Indie przygotowują się na kolejny cyklon

Indyjski stan Gujarat przygotowuje się na atak cyklonu Nilofar. Krajowe władze zarządziły już ewakuację dziesiątek tysięcy osób z zagrożonego regionu. Na miejscu stacjonuje też policja oraz służby ratunkowe. Nilofar ma dotrzeć do wybrzeży Indii w sobotę rano. W październiku wschodnie wybrzeże kraju zostało zaatakowane przez inny cyklon, Hudhud, który spowodował śmierć co najmniej 40 osób.