MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 30 stycznia

Egipt Niemcy prasówka Wielka_Brytania

Dodano 2015-01-30 11:44:55 | Autor: Jacek Gibel

Atak zimy na Wyspach. Niemcy zawieszają płacę minimalną. Islamiści atakują w Egipcie.

Atak zimy na Wyspach

Ponad 200 szkół w Irlandii Północnej i północnej części Anglii zostało zamkniętych z powodu intensywnych opadów śniegu. Zawieszono również loty z Manchesteru. To efekt burzy snieżnej, jaka zaatakowała Wyspy. W znacznej części kraju służby meteorologiczne ogłosiły żółty alert, a w północnej części Anglii - pomarańczowy.

Niemcy zawieszają płacę minimalną

"Przepisy dotyczące płacy minimalnej i obowiązków administracyjnych związanych z tranzytem przez Niemcy zostają zawieszone" - poinformował minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz po spotkaniu z niemiecką minister pracy Andreą Nahles. Przepisy mają być zawieszone do czasu wyjaśnienia sprawy przez Komisję Europejską.

Islamiści atakują w Egipcie

Co najmniej 26 osób, w większości żołnierze, zginęło w atakach islamistycznych bojowników na należącym do Egiptu półwyspie Synaj. Rannych zostało ponad 50 osób. Odpowiedzialna za ataki grupa Prowincja Synaj, powiązana z Państwem Islamskim, nawołuje Egipcjan do buntu przeciwko urzędującemu obecnie prezydentowi Abdulowi Fattahowi al-Sisiemu.