MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 31 grudnia

Kanada Polska prasówka Tunezja

Dodano 2014-12-31 11:36:38 | Autor: Jacek Gibel

Potężny karambol na Zakopiance. Masakra w Kanadzie. Prezydent Tunezji zaprzysiężony.

Potężny karambol na Zakopiance

W Klikuszowej koło Nowego Targu zderzyło się pięć samochodów. Trzy osoby są ranne. Zakopianka jest zablokowana w obu kierunkach. Stan dwóch rannych jest ciężki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku była oblodzona droga. Droga krajowa nr 7 może być zablokowana nawet do 13:00.

Masakra w Kanadzie

W Edmonton, stolicy kanadyjskiej prowincji Alberta, uzbrojony mężczyzna zabił osiem osób, po czym popełnił samobójstwo - informuje CNN. Ciała siedmiorga ofiar - w tym dwóch kobiet i dwójki dzieci - znaleziono w tym samym budynku. Ósma ofiara zginęła wcześniej. Nieznane są motywy zabójcy. Jego tożsamość nie została też podana do publicznej wiadomości. Według wstępnych ustaleń, wszystkie ofiary mogą być ze sobą powiązane, choć zidentyfikowano do tej pory tylko jedną z nich. To największa tego typu tragedia w Edmonton od blisko 60 lat.

Prezydent Tunezji zaprzysiężony

Prezydent-elekt Tunezji Beji Caid Essebsi złożył dziś przysięgę w swoim biurze. 88-latek wygrał w zeszłym tygodniu pierwsze wolne wybory w kraju, pokonując Moncefa Marzoukiego. Oznacza to, że Tunezja będzie jedynym arabskim krajem, który przeszedł z rządów autorytarnych na demokratyczne w okresie tzw. arabskiej wiosny.