MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 31 października

Norwegia Polska prasówka

Dodano 2014-10-31 11:39:59 | Autor: Jacek Gibel

Podpalacz samochodów w Gdańsku. Gigantyczna powódź w Norwegii. Skażone drożdżówki w Krakowie.

Podpalacz samochodów w Gdańsku

Pięć samochodów osobowych spłonęło, a dwa pojazdy dostawcze zostały nadpalone minionej nocy w Gdańsku. Według policyjnych techników, samochody zostały oblane łatwopalną substancją. Cztery spośród zniszczonych samochodów należą do tej samej osoby. Policja poszukuje podpalaczy. To już kolejny tego typu incydent w mieście - we wrześniu spłonęło ponad 20 pojazdów, jednak sprawca został już ujęty.

Gigantyczna powódź w Norwegii

Norwegia zmaga się z największą od 200 lat powodzią. W zachodniej części kraju kilkaset osób zostało ewakuowanych, a ulewne deszcze doprowadziły do zalania domów, torów kolejowych i poważnych strat w rolnictwie. Powódź najbardziej dotknęła miasteczka Flam, Voss i Odda. Norweska Administracja Dróg Publicznych na bieżąco informuje mieszkańców o zmianach komunikacyjnych.

Skażone drożdżówki w Krakowie

Skażona partia drożdżówek w jednej z sieci sprzedaży w Krakowie. Jak donosi radio RMF FM, do szpitali trafiło już kilka osób, u których stwierdzono ślady trujących substancji. U poszkodowanych stwierdzono obecność opiatów morfiny w moczu. Sprawą zajmuje się policja.