MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 3 grudnia

Polska prasówka Watykan

Dodano 2014-12-03 11:16:15 | Autor: Jacek Gibel

Pożar hali targowej w Broniszach. "Czołówka" na drodze S8. Ważna zmiana w Watykanie.

Pożar hali targowej w Broniszach

Minionej nocy doszło do pożaru jednej z hal targowych na terenie warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego. Trwa gaszenie ognia. Nie ma informacji o poszkodowanych w pożarze. W hali znajdowały się prawdopodobnie głównie opakowania. Dogaszanie potrwa do godzin popołudniowych.

Ważna zmiana w Watykanie

Pułkownik Daniel Rudolf Anrig, dotychczasowy komendant Gwardii Szwajcarskiej, odchodzi ze stanowiska. To kolejna kluczowa decyzja personalna w Watykanie podjęta przez papieża Franciszka. Nie jest jeszcze znane nazwisko następcy Anriga. Powody decyzji nie są jasne, jednak nieoficjalnie mówi się, że papież planuje odstąpić od militarnego oblicza Gwardii.

"Czołówka" na drodze S8

Dwa samochody zderzyły się czołowo na trasie S8 pod Sieradzem w kierunku Łodzi. Kierujący fiatem punto najprawdopodobniej wjechał na trasę pod prąd i zderzył się ze skodą. W wypadku zginęły trzy osoby - kierowca skody oraz kierowca i pasażer fiata. Niegroźnie ranny został też jeden ze świadków zdarzenia, próbujący ratować uczestników wypadku. Okoliczności wyjaśnia policja.