MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 3 kwietnia

Jemen Kenia Polska prasówka

Dodano 2015-04-03 11:20:16 | Autor: Jacek Gibel

Utrudnienia na autostradzie A4. Rośnie liczba ofiar zamachu w Kenii. Rebelianci atakują pałac prezydencki.

Utrudnienia na autostradzie A4

Na autostradzie A4 między Bolesławcem a Legnicą doszło do czterech kolizji, w których zderzyło się w sumie czternaście pojazdów. Trzy osoby zostały ranne. Ruch w kierunku Wrocławia odbywa się jednym pasem. Utrudnienia na drodze można napotkać też w pobliżu węzła Złotoryja, gdzie samochód ciężarowy wypadł z jezdni.

Rośnie liczba ofiar zamachu w Kenii

Liczba ofiar zamachu na kampus uniwersytecki w Garissie na wschodzie Kenii może sięgnąć 150 - podało kenijskie ministerstwo spraw wewnętrznych. Nie wiadomo też, jak wielu uprowadzonych przetrzymują napastnicy. Szef MSW poinformował, że czterech zamachowców zginęło, a oblężenie kampusu zakończyło się, jednak niedługo później odpowiedzialna za atak grupa al-Szabab ogłosiła, że "wciąż kontroluje sytuację i ma wielu zakładników". W czterech regionach kraju wprowadzono godzinę policyjną od 18:30 do 6:30.

Rebelianci atakują pałac prezydencki

Jemeńscy rebelianci Huti zaatakowali pałac prezydencki w Adenie. Jak donosi agencja AFP, w atakach zginęły co najmniej 44 osoby, w tym 18 cywilów. W ciągu ostatnich dwóch tygodni w zamieszkach w kraju zginęło ponad 500 osób, a ponad 1700 zostało rannych. W pomoc przy ewakuacji obcokrajowców przebywających w Jemenie, w tym Polaków, zaangażowało się chińskie MSZ.