MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 3 listopada

Indie Pakistan Polska prasówka Szwajcaria

Dodano 2014-11-03 11:15:25 | Autor: Jacek Gibel

Czarny weekend na drogach - jak co roku. Atak samobójczy na granicy Indii i Pakistanu. Strzelanina w Szwajcarii.

Czarny weekend na drogach - jak co roku

20 osób zginęło, a 252 zostały ranne w 196 wypadkach - to bilans świątecznego weekendu na polskich drogach. Policja zatrzymała również 910 pijanych kierowców. Jest to jednak statystyka dużo lepsza niż przed rokiem. W trakcie długiego weekendu w listopadzie 2013 r. na drogach zginęło 38 osób, a 410 zostało rannych.

Atak samobójczy na granicy Indii i Pakistanu

Indie i Pakistan zawiesiły na trzy dni codzienną ceremonię wojskową na przejściu granicznym w Wagah po tym, jak w samobójczym ataku bombowym zginęło ponad 60 osób, a ponad 110 zostało rannych. To prawdopodobnie pierwszy przypadek odwołania ceremonii od 1971 roku. Do przeprowadzenia ataku przyznali się talibowie. Wagah to jedyne lądowe przejście graniczne między Indiami i Pakistanem. Codziennie odbywa się tam przyciągająca tłumy, barwna ceremonia opuszczenia flagi i zamknięcia granicy.

Strzelanina w Szwajcarii

Trzy osoby zginęły dziś rano w strzelaninie w szwajcarskiej miejscowości Wilderswil. Według relacji świadka, około godziny 7 mężczyzna zastrzelił swoją żonę i dziecko, a następnie popełnił samobójstwo. Na miejscu pracują policjanci. Dostęp do miejsca strzelaniny, do której doszło przy głównej ulicy miasteczka, został zablokowany.