MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 4 grudnia

Polska prasówka ZUS

Dodano 2014-12-04 11:45:14 | Autor: Jacek Gibel

Afera przetargowa w ZUS. Tragiczny wypadek w Podlaskiem. Tajfun Hagupit zmierza w kierunku Filipin.

Afera przetargowa w ZUS

14 osób zostało wczoraj zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z aferą przetargową dotyczącą ZUS - poinformowała Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Wśród zatrzymanych są trzy osoby pracujące w departamencie zarządzania systemami informatycznymi ZUS i były członek zarządu, a także pracownicy firm komputerowych. Nie ma jeszcze informacji czy wobec zatrzymanych zostanie skierowany wniosek o areszt.

Tragiczny wypadek w Podlaskiem

Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w pobliżu miejscowości Andrzejewo (Podlaskie). Na drodze krajowej nr 8 samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Nie ma informacji o ewentualnych rannych. Droga jest zablokowana, nie wiadomo też jak długo potrwają utrudnienia.

Tajfun Hagupit zmierza w kierunku Filipin

Filipiny przygotowują się na przewidywany na sobotę atak tajfunu Hagupit. Wiatr zakwalifikowany został do kategorii czwartej i może osiągnąć prędkość nawet 170 km/h. Tysiące ludzi zostało wysłanych już do centrów ewakuacyjnych. Filipiny wciąż zmagają się z efektami tajfunu Yolanda, który spustoszył kraj w listopadzie zeszłego roku.