MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 5 listopada

Francja Polska prasówka USA

Dodano 2014-11-05 11:36:32 | Autor: Jacek Gibel

Republikanie z większością w Senacie. Powodzie we Francji. Koniec śledztwa dot. cywilnego wątku lotów do Smoleńska.

Republikanie z większością w Senacie

Republikanie - po raz pierwszy od ośmiu lat - będą mieli większość w amerykańskim Senacie. Wczorajsze wybory parlamentarne w Stanach Zjednoczonych przyniosły porażkę Demokratom, a więc również i urzędującemu prezydentowi, Barackowi Obamie. Republikanie utrzymali również większość w Izbie Reprezentantów - niższej izbie amerykańskiego parlamentu.

Powodzie we Francji

Południowo-zachodnia część Francji została wczoraj nawiedzona przez gwałtowne ulewy. W piętnastu departamentach tej części kraju wprowadzono podwyższony stopień zagrożenia powodziowego. Ponad siedemnaście tysięcy gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu, a wiele dróg jest nieprzejezdnych. Do tej pory nie ma informacji o ewentualnych przypadkach śmiertelnych spowodowanych przez żywioł. Ulewy mogą potrwać co najmniej do czwartku.

Koniec śledztwa dot. cywilnego wątku lotów do Smoleńska

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga zakończyła śledztwo ws. cywilnego wątku dotyczącego organizacji lotów do Smoleńska w dniach 7 i 10 kwietnia 2010 roku. O zakończeniu śledztwa poinformowała rzecznik prokuratury Renata Mazur. O godzinie 13:30 rozpocznie się briefing prasowy. W locie z 10 kwietnia 2010 roku zginęło 96 osób, w tym prezydent Polski, Lech Kaczyński.