MEGAMOCNI

Wiadomości z kraju i ze świata - 5 lutego

Australia Kamerun Polska prasówka

Dodano 2015-02-05 11:32:41 | Autor: Jacek Gibel

Karambol na A4. Pożar w Australii Zachodniej. Boko Haram atakuje Kamerun.

Karambol na A4

Do zderzenia 4 samochodów doszło na autostradzie A4 między miejscowościami Bolesławiec i Godzieszów w województwie dolnośląskim. Dwa pojazdy oraz naczepa tira spłonęły. W karambolu ucierpiały dwie osoby, jednak otrzymały pomoc na miejscu. Autostrada w kierunku Wrocławia przez blisko trzy godziny była zablokowana.

Pożar w Australii Zachodniej

Setki strażaków walczy z pożarem buszu zagrażającym miejscowości Northcliffe w stanie Australia Zachodnia. Większość mieszkańców została już ewakuowana. To największy tego typu pożar w stanie od dziesiątek lat. Ogień objął już teren o obwodzie blisko 220 km. Jak donoszą reporterzy, niektóre posesje na obrzeżach miasta zostały już spalone. Walka z ogniem trwa od kilku dni - prawdopodobnie pożar spowodowało uderzenie pioruna w miniony weekend.

Boko Haram atakuje Kamerun

Bojownicy islamistycznej sekty Boko Haram zabili ponad 70 osób w przygranicznym kameruńskim mieście Fotokol. Do ataku doszło dzień po tym, jak lokalne siły zbrojne przepędziły napastników z miejscowości Gamboru, znajdującej się po nigeryjskiej stronie granicy. Spalony został też miejscowy meczet. We wtorek armia Czadu zabiła z kolei blisko 200 bojowników w trakcie odbijania Gamboru. Części islamistów udało się jednak uciec.